Mariusz Błaszczak zwrócił się do wojska. Zlecił im zakup 15 tysięcy wiązanek

Minister obrony narodowej opublikował w mediach społecznościowych wpis, w którym informuje, że zwrócił się do wojska, aby żołnierze kupili co najmniej 15 tysięcy wiązanek. Miałoby to pomóc sprzedawcom kwiatów. 

Fot. Jacek Dominski/REPORTER

W związku z pandemią koronawirusa premier przekazał w piątek informację, że od soboty do poniedziałku zamknięte będą cmentarze. Tłumaczył to dużym wzrostem zachorowań i obawiano się, ze podczas uroczystości Wszystkich Świętych pojawią się kolejne ogniska zakażeń, właśnie po spotkaniach na cmentarzach.

Na swoim Twitterze minister Mariusz Błaszczak oświadczył, że polecił żołnierzom zakup co najmniej 15 tysięcy wiązanek, aby pokazać, że Wojsko Polskie pamięta o bohaterach walczących o wolną Polskę. Tym samym mieliby wesprzeć sprzedawców.

 

Dodatkowo Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w związku z zamknięciem cmentarzy, terenowe oddziały ARiMR i KOWR odkupią od producentów i sprzedawców rośliny, które miały być sprzedawane w tych dniach przed cmentarzami.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c