Marszałek Sejmu składa zawiadomienie do prokuratury. Chodzi o zachowanie posła Konfederacji

Po słowach posła Konfederacji do ministra zdrowia, Elżbieta Witek opublikowała wpis na Twitterze. Poinformowała, że nie zgadza się na groźby karalne w polskim Parlamencie. W związku z tym składa zawiadomienie do prokuratury.

Fot. Warszawa w Pigułce

Dziś podczas obrad w Sejmie zawrzało. Poseł Konfederacji Grzegorz Braun, po przedstawieniu przez ministra zdrowia stanu przygotowań do czwartej fali koronawirusa w Polsce, zwrócił się do niego, strasząc go, że „będzie wisiał”.  Po tych słowach został natychmiast wyrzucony z dalszych obrad.

Głos w tej sprawie jeszcze podczas obrad zabrała marszałek Sejmu, która stwierdziła, że sprawa powinna zostać głoszona do prokuratury. I tak zrobiła. We wpisie opublikowanym na Twitterze poinformowała, że nie ma miejsca na groźby karalne w polskim Parlamencie, ani w całej przestrzeni publicznej i poseł po raz kolejny przekroczył granicę. Dlatego zdecydowała się sama złożyć zawiadomienie do prokuratury. Sprawą Grzegorza Brauna jeszcze dziś ma się zająć Prezydium Sejmu, które zadecyduje o tym, czy poseł zostanie ukarany.

Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości ocenił w rozmowie z dziennikarzami, że zachowanie posła Konfederacji było skandaliczne. Również w obronie Adama Niedzielskiego stanął poseł PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.  Zaznaczył, że nikt nie ma prawa wygłaszać z mównicy gróźb.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c