Marszałek Senatu zapowiedział trzydniowy plan działań. Zajmą się m.in. ustawami zdrowotnymi i tarczą antykryzysową

Podczas dzisiejszego briefingu prasowego marszałek Senatu Tomasz Grodzki przedstawił plan działań na najbliższe dni. Senatorów czeka dużo pracy, ponieważ podczas 18 posiedzenia mają zająć się aż 30 punktami. 

 

Marszałek Senatu przekazał, że w ciągu najbliższych 3 dni czeka senatorów bardzo dużo pracy. Spraw, którymi będą się zajmować pojawiło się aż 30. Wszystko w ramach 18 posiedzenia Senatu, które rozpoczęło się w dniu dzisiejszym.

Pierwszym punktem, który będzie poruszony będzie dyskusja nad uchwałą Senatu ws. kwestii ewentualnego zawetowania przez rząd Polski budżetu unijnego, a tym samym wtórnie Funduszu Odbudowy. To będzie mieć miejsce jeszcze dziś. Jutro odbędą się rozmowy nad pakietem ustaw zdrowotnych, podczas których politycy zajmą się ustawą o zawodzie farmaceuty i ustawą konwalidacyjną.

Senat zwróci również uwagę na szóstą tarczę antykryzysową, która będzie miała na celu pomóc najbardziej poszkodowanym branżom. Głównie ma się skupić na wsparciu dla branży hotelowo-gastronomicznej, która w ostatnim czasie najgorzej sobie radzi. Hotele pozostają wciąż zamknięte, możliwe są jedynie wyjazdy służbowe. Restauracje natomiast pracują wydając posiłki wyłącznie na wynos lub z dostawą, nie ma możliwości skorzystania z oferty na miejscu. Jak przekazał Grodzki, senatorowie mają wprowadzić w ustawie covidowej dużo poprawek, ponieważ do Sejmu wciąż napływają tysiące maili z prośbami o rozciągniecie wsparcia dla kolejnych zawodów.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c