Marszałkowska: ciężko i dotkliwie pobił przypadkowego mężczyznę. Chciał okraść

Śródmiejscy policjanci odzyskali skradzione karty płatnicze i telefon oraz zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. Jak twierdzi pokrzywdzony, napastnik zaczepił go, a następnie dotkliwie pobił, zabierając mu to, co miał przy sobie.

Fot. Komenda Stołeczna Policji

Do zdarzenia doszło tuż po północy na ulicy Marszałkowskiej. Pokrzywdzony wracał do domu, kiedy został zaatakowany przez nieznaną sobie osobę. Mężczyzna bez powodu rzucił się na niego, kopiąc i bijąc pięściami po całym ciele.

Napastnik zabrał swojej ofierze karty płatnicze i telefon, po czym uciekł. Pokrzywdzony zatelefonował pod numer alarmowy 112, opowiedział o tym, co go spotkało i poprosił policjantów o pomoc.

Śródmiejscy wywiadowcy przyjechali natychmiast we wskazane miejsce, udzieli pokrzywdzonemu pomocy przedmedycznej i ruszyli w poszukiwaniu sprawcy rozboju. Napastnik został zatrzymany kilkanaście minut później nieopodal dworca centralnego. Policjanci znaleźli przy nim skradzione karty płatnicze i telefon. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzut rozboju, za co kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności.
nadkom. Robert Szumiata/ea


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.