Maseczki, fartuchy, kombinezony, przyłbice, rękawice, płyny do dezynfekcji trafią do warszawskich szpitali

„Mamy to! Zamówiony przez nas sprzęt ochrony osobistej, którego tak bardzo brakuje lekarzom i personelowi szpitali, dociera do Miasto Stołeczne Warszawa. Maseczki, fartuchy, kombinezony, przyłbice, rękawice, płyny do dezynfekcji już są w naszych magazynach i lada chwila trafią do warszawskich szpitali, które tak bardzo ich potrzebują. 50% naszego zamówienia, czyli ok. 90 tys. sztuk różnego rodzaju sprzętu, jest już na miejscu.” – pisze Rafał Trzaskowski na Facebooku.

„Lekarze, pielęgniarki, personel szpitalny – to oni są na pierwszym froncie walki z #koronawirus. Zapewnienie im bezpieczeństwa to dziś priorytet – to ich zdrowie i bezpieczeństwo są podstawowym warunkiem bezpieczeństwa nas wszystkich. Personel lekarski musi mieć pewność, że jest dobrze chroniony w zetknięciu z chorymi.

Środki na zakup sprzętu pochodzą z rezerwy kryzysowej – zdecydowałem o przekazaniu z niej na ten cel 12 mln zł. Część z tej kwoty zostanie też przeznaczona na sytuacje nieprzewidywalne, związane z rosnącym zagrożeniem epidemicznym i ochroną najbardziej narażonych na zachorowanie grup mieszkańców.

Warszawskie szpitale i przychodnie podejmują też własne wysiłki, aby poprawić procedurę zakupów na bardzo trudnym obecnie rynku (kłopoty z realizacją dostaw, rosnące ceny), dlatego stworzyły grupę zakupową, aby na bieżąco uzupełniać swoje zaopatrzenie. To kolejny powód, by dziękować, kłaniać się w pas i być dumnym z ludzi, którzy dbają o warszawską ochronę zdrowia!” – czytamy we wpisie prezydenta Warszawy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.