Maseczki znikną, ale wraca inny obowiązek! Już od jutra!

W najnowszym rozporządzeniu opublikowanym w Dzienniku Ustaw, czytamy że od 15 maja rząd znosi obowiązek noszenia maseczek w otwartych miejscach publicznych. Jednak od 8 maja powraca inny obowiązek związany z przenoszeniem koronawirusa. 

Fot. Pixabay

Od 8 maja wraca obowiązek używania rękawiczek ochronnych w konkretnych sytuacjach.

Obowiązek dotyczy placówek handlowych, na stacjach paliw płynnych a także na targowisku, bez względu na to czy obiekty znajdują się pod zadaszeniem czy w przestrzeni otwartej.

Wyjątki przewidziane są dla osób które mają problemy zdrowotne i nie mogą zakładać i zdejmować rękawiczek, mają zaburzenia psychiczne, niepełnosprawność intelektualną, lub mają problem z samodzielnym założeniem rękawic.

Orzeczenie lekarskie w tym zakresie nie jest wymagane.

W przypadku braku rękawiczek ochronnych wymagane jest używanie płynu do dezynfekcji rąk. Przypominamy, że obowiązek ten wchodzi w życie 8 maja, a od 15 maja zniesiony zostaje obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c