Maseczki zostaną na dłużej. Minister Niedzielski zapowiada

Od połowy maja maseczek na powietrzu nie trzeba już nosić. W zamkniętej przestrzeni nadal są jednak obowiązkowe. Według słów ministra Niedzielskiego tak będzie jeszcze przez dłuższy czas.

Fot. Warszawa w Pigułce

Statystyki Ministerstwa Zdrowia mówią o znacznym osłabnięciu epidemii. Dzieje się tak dzięki m.in. szczepieniom i sezonowi letniemu. Stąd pytania o zdjęcie maseczek.

Minister zdrowia Adam Niedzielski jest jednak niechętny temu pomysłowi. „Maseczki powinny być noszone jeszcze przez jakiś czas. Będę rekomendował, aby wewnątrz jeszcze co najmniej w wakacje je nosić” – powiedział PAP minister Niedzielski.

Oczywiście wszystko zależy od liczby zakażeń. Jeżeli wskaźnik zakażeń zacznie po wakacjach rosnąć mogą wrócić nie tylko maseczki na ulicach, ale też i inne obostrzenia. Dlatego rząd zachęca do akcji szczepień, które pozwolą nie tylko na zagraniczne wyjazdy, ale także na zmniejszenie zakażeń po wakacjach i ustrzeżeni się kolejnego lockdownu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c