Masz domowy monitoring? Sprawdź czy Twoich „filmów” ktoś nie ogląda

Portal „South China Morning Post” poinformował o podziemiu filmów erotycznych. Hakerzy coraz częściej włamują się do domowych systemów bezpieczeństwa i nagrywają filmy z sypialni.

Fot. Pixabay

Hakerzy z Chin, którzy trudnią się tym procederem działają na całym świecie. Łamią systemy zabezpieczeń kamer i nagrywają sceny łóżkowe. Oprócz tego podobne sceny są nagrywane w hotelach czy przymierzalniach, gdzie hakerzy sami montują kamery.

Co ciekawe popularnością cieszą się też filmy oglądane w „czasie rzeczywistym”. Takie sceny są jednak nie tylko zagrożeniem dla prywatności, ale też zagrożeniem w ogóle. Oglądający mogą podejrzeć np. hasło do konta wpisywane na komputerze.

Filmy i dostępy sprzedawane są w ciemnej stronie Internetu, a dostęp kosztuje w podziemiu od kilku do kilkudziesięciu dolarów. Według SCMP jeden z ogłaszających pozyskał około 800 filmów w 20 dni.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c