Masz Netflixa? Ważne zmiany! Będą obostrzenia!

Netflix będzie walczył ze współdzieleniem konta przez kilka osób. Regulamin jest w tej kwestii jasny, ale mimo to taki proceder jest nagminny.

Fot. Pixabay

Regulamin stanowi, że z jednego konta abonamentowego mogą korzystać członkowie tylko jednego gospodarstwa domowego. Netflix pozwala nawet na stworzenie kilku profili dla rodziców i dzieci.

Mimo to coraz częściej dochodzi do sytuacji, że hasło do serwisu użyczane jest nie tylko rodzinie, z którą abonenci nie mieszkają, ale również ich znajomym i przyjaciołom. W Polsce nie jest znana skala tego procederu, ale według firmy analitycznej Magid aż 35 procent użytkowników z USA w wieku 20 i 30 lat używa hasła współdzielonego do serwisów VOD.

Netflixa naraża to na straty i zamierza z tym walczyć. Jak informuje serwis wirtualnemedia.pl, Netflix chce wprowadzić dodatkowe obostrzenia, które będą regulowały te kwestie. Z jednej strony nie mogą zaszkodzić osobom, które legalnie korzystają z platformy, z drugiej muszą ograniczyć dostęp osobom trzecim i zachęcić ich do zakładania własnych kont. Prace nad nowymi rozwiązaniami są już prowadzone, ale nie są znane jeszcze żadne szczegóły.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.