Masz problem z internetem? Sprawdź czy instalacja Twojego dostawcy nie ucierpiała w pożarze Mostu Łazienkowskiego

 

Kable światłowodowe pod Mostem Łazienkowskim. Fot. ZDM

Kable światłowodowe pod Mostem Łazienkowskim. Fot. ZDM

 

Wczoraj na Twitterze poseł Przemysław Wipler zamieścił zestawienie Zarządu Dróg Miejskich. Przedstawione są w nim firmy, których światłowody najbardziej ucierpiały w pożarze Mostu Łazienkowskiego.

Na długiej liście (którą poseł już usunął) jest m.in. Komenda Główna Policji, Siły Zbrojne, Ministerstwo Obrony Narodowej, System wsparcia teleinformatycznego Sił Zbrojnych i NASK. Wśród największych dostawców internetu są też TP S.A, UPC, Netia, Szeptel, ATM, Exatel i Sferia. Niestety lista już zniknęła i nie można było przyjrzeć się jej bliżej. Jacek Sońta, rzecznik prasowy MON, potwierdził rewelacje posła Wiplera:

„To fakt, że dzierżawione przez MON łącza zostały uszkodzone i mieliśmy chwilowy problem z dostępem do internetu. Ale co najważniejsze, wszystkie systemy MON, także korespondencja służbowa są odizolowane od internetu.” – poinformował na swoim Twitterze.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.