Masz problem z opłaceniem czynszu przez pandemię COVID-19? Rząd dopłaci!

W życie weszły właśnie przepisy, które mają umożliwić przyznanie najemcom i podnajemcom dodatków mieszkaniowych powiększonych o tzw. dopłatę czynszu. Zasada ta dotyczy osób, które zostały dotknięte ekonomicznymi skutkami pandemii COVID-19.

Fot. Pixabay

Wiceminister rozwoju Anna Kornecka podczas konferencji podsumowującej nowy program mieszkaniowy przypomniała o możliwości starania się o dopłaty do czynszu. Dotyczy to osób, które w wyniku pandemii koronawirusa odnotowały spadek dochodów o minimum 25 procent w przeliczeniu na członka rodziny.

Wniosek o przyznanie dodatku mieszkaniowego powiększonego o dopłatę czynszu można składać od 5 stycznia do 31 marca 2021 roku w Miejskim Ośrodki Pomocy Społecznej. Następnie decyzję podejmuje odpowiednia gmina. Nie dotyczy to jednak osób mieszkających we własnym mieszkaniu, a jedynie najemców i podnajemców. Dopłata  wynosi 1500 złotych i przyznawana jest na sześć miesięcy i wypłacana do 10 dnia każdego miesiąca.

Kwota finansowana jest z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Pierwszą i drugą ratę na dopłaty do czynszu w pierwszym półroczu gmina ma otrzymać w terminie 50 dni od 5 stycznia 2021 roku.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c