Masz problem z PIT-em? Oni pomogą!

PIT

Rozliczasz PIT i potrzebujesz pomocy? W Urzędzie m.st. Warszawy przy ul. Senatorskiej 27 i w poszczególnych urzędach dzielnic można skorzystać pomocy dyżurujących tam pracowników urzędu skarbowego. Od 30 marca do 3 kwietnia 2015 r., w godz. 10.00-14.00, w Centrum Komunikacji Społecznej przy ul. Senatorskiej 27 będzie działał punkt Szybki PIT. A do końca kwietnia będzie dyżurował w wybrane dni w poszczególnych urzędach dzielnic.

Pracownicy urzędu skarbowego nie tylko pomogą wypełnić deklarację, ale także złożą ją przez internet. Osoby, które skorzystają z tej ostatniej opcji, na miejscu otrzymają urzędowe poświadczenie odbioru zeznania (UPO). Pracownicy US udzielą też szczegółowych informacji na temat rozliczenia podatku dochodowego za ubiegły rok oraz wyjaśnią wątpliwości związane z wypełnieniem zeznania podatkowego, skorzystaniem z ulg podatkowych i odliczeń.

Chcąc skorzystać z pomocy, należy przynieść ze sobą dowód osobisty oraz dokumenty, które są potrzebne do prawidłowego wypełnienia zeznania rocznego: rozliczenie PIT-11 otrzymane od pracodawcy i inne dokumenty świadczące o uzyskanych dochodach (PIT-40A, PIT-11A, PIT-8C, PIT-R). Bardzo ważne jest, aby mieć ze sobą zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2013 rok) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2013 roku. Informacje te będą potrzebne do identyfikacji danych podatnika w systemie e-Deklaracje. Osoby, które chcą skorzystać z ulg podatkowych, powinny również pamiętać o zabraniu ze sobą potwierdzenia wydatków, które chcą odliczyć. Na podstawie informacji zawartych w tych dokumentach urzędnicy pomogą prawidłowo dokonać odliczenia. W siedzibie CKS oraz urzędów dzielnic nie są przyjmowane zeznania PIT za 2014 r. w formie papierowej. Pomoc urzędników jest całkowicie bezpłatna.

 

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.