Maszyna wciągnęła rękę rolnika

13 czerwca bieżącego roku około godziny 12:45 do Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP w Przasnyszu wpłynęło zgłoszenie o wypadku. Maszyna rolnicza wciągnęła rękę mężczyzny na łące w miejscowości Zdziwój Stary gm. Chorzele w woj. Mazowieckim.

Fot. KP PSP w Przasnyszu

Pierwsi na miejsce zdarzenia przybyli strażacy z OSP Zdziwój Stary. Na miejscu zastali przytomnego mężczyznę z uwięzioną ręką w maszynie belującej trawę. Maszyna rolnicza została wyłączona przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej.

Zadania druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz uwolnieniu ręki z belownicy poprzez usunięcie nagromadzonego siana i odchyleniu wałka prasy. Jednocześnie poszkodowanemu mężczyźnie udzielano kwalifikowanej pierwszej pomocy (zatamowanie krwotoku opatrunkami i udzielenie wsparcia psychicznego).

Pomoc ratunkową podjęli także członkowie rodziny i osoby postronne. Podczas działań na miejsce zdarzenia przybyły pozostałe służby ratownicze które wsparły działania (JRG Przasnysz, OSP Chorzele i Zespół Ratownictwa Medycznego z Chorzel).

Po udzieleniu medycznych czynności ratunkowych przez ZRM, poszkodowany mężczyzna został przetransportowany do szpitala.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c