Mateusz Morawiecki: „Gospodarka to jest nasze wspólne dobro i zrobimy wszystko, aby chronić miejsca pracy”

Właśnie ma miejsce niespodziwana konferencja premiera. Mateusz Morawiecki przekazał informacje dotyczące pomocy dla przedsiębiorców i ochrony miejsc pracy. Jak zaznacza, wierzy, że przetrwamy ten czas, a wszystkie instrumenty będą dobre dla potrzeb pracowników i pracodawców. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Premier przekazał rozwiązania, które wprowadzono w walce z COVID-19. Mają one pomóc w dopasowaniu się przedsiębiorstw do trudnych okoliczności, jakie teraz panują w Polsce.

Skonstruowany został pakiet tarczy antykryzysowej. Dzięki temu każda branża będzie mogła skorzystać z różnych środków pomocy. Wśród nich są dodatkowe instrumenty subwencyjne, umożenie części subwencji z tarczy PFR dla małych i średnich przedsiębiorstw, wydłużenie tarczy antykryzysowej dla dużych firm do marca 2021, gwarancja płynnościowa dla dużych firm, kontynuacja dopłat do miejsc pracy w postaci postojowego i obniżonego wymiaru czasu pracy, przedłużenie zwolnień z ZUS czy dofinansowanie leasingu.

Premier podkreśla, że obecnie uczymy się na podstawie pierwszej fali koronawirusa. Jak dodaje, wiosną odbyło się największe załamanie branżowe od czasu II wojny światowej. Ale teraz się to nie stanie.

Od kilku dni trwały spotkania z przedstawicielami branż, które najbardziej zostały poszkodowane. Dlatego niezbędne było wprowadzenie dodatkowym zmian, które dziś zostały przedstawione.  Do tej pory 150 miliardów wydano na tarcze antykryzysowe.

„Gospodarka to jest nasze wspólne dobro i zrobimy wszystko, aby chronić miejsca pracy” 

-powiedział Mateusz Morawiecki. Przeprosił również za wszelkie niedogodności, które powstały w związku z zamknięciem części branż. Wyraził również wiarę, że to pomoże w zmniejszeniu przypadków zakażeń koronawirusem.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c