Mateusz Morawiecki: „Mamy już zarezerwowanych i zakupionych ponad 60 milionów dawek szczepionek”

Premier Mateusz Morawiecki przekazał w mediach społecznościowych, że Polska ma już zarezerwowanych i zakupionych ponad 60 000 000 dawek szczepionek od 6 wiodących światowych producentów. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Mateusz Morawiecki przekazał pozytywne wiadomości. Polska zakupiła już 60 milionów szczepionek na COVID-19. Informację przekazał za pośrednictwem Facebooka.

 

Proszę Państwa!

Na chwilę obecną mamy już zarezerwowanych i zakupionych ponad 60 000 000 dawek szczepionek od 6…

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Wtorek, 8 grudnia 2020

 

-napisał premier. Przypomnijmy, szczepienia w Polsce mają rozpocząć się już w styczniu. Dokument tzw. narodowej strategii szczepień przeciwko COVID-19 ma ponad 30 stron i zawiera 9 rozdziałów. Do soboty mają trwać konsultacje dokumentu, a jego uchwalenie zaplanowane jest na posiedzeniu rządu 15 grudnia. Jak podkreślał szef kancelarii premiera podczas konferencji, szczepionki to najważniejsze wyzwanie dla Polski w roku 2021.

Adam Niedzielski przekazał, że strategia szczepień na wirusa SARS-C0V-2 ma trzy główne filary, jest to wiedza, dobrowolność i bezpieczeństwo. Wiedza jest najważniejsza, ponieważ tylko ona daje możliwość podejmowania świadomych decyzji. Dlatego ma powstać specjalny serwis poświęcony szczepieniom, a dodatkowo uruchomiona ma zostać infolinia. W pierwszej kolejności mają zostać zaszczepieni pracownicy służby zdrowia, a także osoby starsze i najbardziej schorowane.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c