Matura do powtórki? Minister Czarnek zabrał głos

W dzień egzaminów maturalnych w Internecie miały pojawić się pytania. Od razu w wyszukiwarce nastąpił wzrost popularności niektórych haseł. Uczniowie niepokoili się czy egzamin zostanie powtórzony. Minister MEiN Przemysław Czarnek zabrał głos w tej sprawie.

Fot. Shutterstock

Minister Przemysław Czarnek pytany był w TVP Info o przebieg egzaminów maturalnych.

Szef MEiN powiedział, że egzaminy odbyły się spokojnie, choć nie obyło się bez incydentów. Do tych ostatnich zaliczył fałszywe alarmy bombowe i przeciek, który według wstępnych danych nastąpił gdzieś na Podlasiu. Policja przesłuchuje już członków komisji egzaminacyjnych – Chcemy sprawdzić, jak do tego doszło, mimo że wszystkie procedury, które są przewidziane na tę okoliczność, były egzekwowane, to jest komisyjne otwieranie kopert, komisyjne wydawanie arkuszy egzaminacyjnych. Nie robi tego samodzielnie jedna osoba, to się robi właśnie w komisji – wyjaśnił minister Czarnek.

Szef resortu zapewnił też, że powtórzenie egzaminów nie wchodzi w grę i podkreślił, że był to incydent, a policja już działa w tej sprawie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c