Matura z religii realna bardziej niż kiedykolwiek wcześniej

Egzamin maturalny po wielu latach może zostać zatwierdzony. Pierwsze rozmowy na ten temat pojawiły się 14 lat temu. Teraz gdy ministrem edukacji i nauki został Przemysław Czarnek, jest matura z religii jest bardziej możliwa niż kiedykolwiek wcześniej. 

Fot. Rafał Gaglewski/REPORTER

Pierwsze rozmowy na temat egzaminu maturalnego z religii pojawiły się w 2006 r. a podjął je ówczesny minister edukacji Roman Giertych.

Jak informowała „Gazeta Wyborcza”, dekadę później episkopat miał dostać od rządu obietnicę nie tylko powrotu do rozmów ale również zrealizowania wcześniejszego planu. Teraz gdy ministrem edukacji i nauki został Przemysław Czarnek, matura z religii jest realniejsza niż kiedykolwiek wcześniej.

Do takich właśnie informacji dotarła TVN24 przekazując, że Czarnek na początku stycznia spotkał się z przedstawicielami Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski. Według informacji stacji, matura z religii miałaby wejść do szkół za trzy lata.

Zwolennikiem wprowadzenia egzaminu maturalnego z religii jest także wiceminister edukacji i nauki a zarazem były student Przemysława Czarnka, Tomasz Rzymkowski, który podkreśla, że możliwość zdawania matury z religii mieliby również uczniowie innych wyznań.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c