Mazowieckie: Będą dodatkowe łóżka w szpitalu tymczasowym!

W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu uruchomione zostaną kolejne łóżka dla osób zakażonych koronawirusem. W sumie w placówce będzie dostępnych aż 96 miejsc dla chorych na COVID-19. 

Fot. Shutterstock

Szpital tymczasowy mieszczący się na terenie Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu został uruchomiony w 20 marca 2021. Nie obyło się jednak bez problemów. Sytuacja w placówce była na  tyle poważna, że minister zdrowia zdecydował zawiesić dyrektora Radomskiego Szpitala Specjalistycznego Marka Pacynę. Jako powód podał opieszałości w uruchomieniu szpitala tymczasowego.

Od tego czasu placówka wciąż jest wypełniona po brzegi. Podczas ostatniej konferencji prasowej prezes szpitala Tomasz Skóra poinformował, że w placówce przebywa 650 pacjentów na 690 miejsc, w tym obłożenie łóżek covidowych, które działają, jest stuprocentowe.

Dlatego zdecydowano, aby uruchomić kolejne miejsca dla zakażonych COVID-19. Jak przekazała dziś rzeczniczka placówki, zgodnie z decyzją wojewody mazowieckiego szpital ma powiększyć bazę łóżek covidowych o 70 miejsc. Wydzielono je na oddziałach wewnętrznym, reumatologicznym, chirurgicznym i intensywnej terapii. Oznacza to, że w sumie szpital będzie dysponował 96 miejscami dla zakażonych koronawirusem.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c