Mazowieckie: Dwa oddziały bez przyjęć. Powodem braki kadrowe

W Szpitalu św. Trójcy w Płocku wstrzymane zostały przyjęcia na oddział wewnętrzny i neurologiczny. Powodem jest brak kadry medycznej. Pacjenci będą kierowani do innej placówki.

Fot. Shutterstock

W najbliższy weekend Szpital św. Trójcy w Płocku nie będzie przyjmował pacjentów na internę oraz neurologię. Powodem są braki w kadrze medycznej w szpitalu wojewódzkim, z którymi placówka mierzy się już od wakacji. W ostatnim czasie ponad 20 pracowników złożyło wypowiedzenie. To stwarza także zagrożenie dla kolejnych oddziałów, miedzy innymi pediatrii.

Na oddziale interny i neurologii w tych dniach będzie dyżurował zaledwie  jeden lekarz, podczas gdy do pełnej obsady potrzeba dwóch.Od jakiegoś czasu trwają rozmowy dyrekcji z lekarzami, ale wciąż nie ma między nimi porozumienia.

W tym czasie płocki ZOZ zobowiązał się przyjąć potrzebujących. W razie potrzeby jest możliwe dostawienie większej ilości łóżek. Na internie w szpitalu miejskim dostępnych jest łącznie 45 miejsc i pięć dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

„Możemy przyjąć te osoby. Dopóki mówimy tutaj wyłącznie o wstrzymaniu przyjęć na jeden, dwa dni, a nie zamknięciu oddziału i wypisaniu wszystkich pacjentów, to nie powinno to powodować jakichś bardzo daleko idących skutków. Może się zdarzyć, że pacjenci, którzy do nas przyjdą, będą musieli dłużej poczekać na izbie przyjęć”

-wyjaśnił w rozmowie z radiem RDC  Marek Stawicki, prezes ZOZ.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c