Mazowieckie: jedna ze szkół wprowadziła nowy przedmiot. „Udział we mszy świętej”

Jak podał serwis moja-ostroleka, w jednej z mazowieckich szkół istnieje przedmiot pod nazwą „Religia – udział we Mszy Świętej”.

Fot. Pixabay

Portal opublikował zrzut ekranu z dziennika elektronicznego w którym poza „standardowymi” przedmiotami jest również przedmiot o nazwie „Religia – udział we Mszy Świętej”.

Albo rzeczywiście jest taki przedmiot albo po prostu ktoś pomylił się przy wprowadzeniu danych do dziennika. Jeżeli rzeczywiście jest taki przedmiot nie wiadomo, jak miałby być rozliczany. Sprawdzana jest bowiem wiedza ucznia i na tej podstawie wystawiane są oceny.

Piotr Potulski, kierownik biura prasowego Urzędu Miasta Ostrołęki podkreśla, że nie może być sprawdzane i oceniane uczestnictwo w praktykach religijnych. Mówi o tym zarówno rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 3 kwietnia 2019 r. w sprawie ramowych planów nauczania dla publicznych szkół, jak i Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej w której zapisano wolność sumienia i wyznania.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.