Mazowieckie: Jutro otwarcie kolejnego szpitala tymczasowego!

Już jutro uruchomiony ma zostać kolejny szpital tymczasowy w województwie mazowieckim. Rzeczniczka wojewody przekazała, że placówka w Ostrołęce 17 marca zacznie przyjmować pacjentów zakażonych koronawirusem. 

Fot. Shutterstock

Już jutro szpital tymczasowy w Ostrołęce ma zacząć przyjmować pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Jak przekazała rzeczniczka wojewody mazowieckiego w rozmowie z radiem RDC, termin otwarcia został uzgodniony z dyrekcją placówki.

Wcześniej decyzją wojewody szpital miał otworzyć się tydzień wcześniej, 11 marca. Jednak od tej decyzji odwołał się jego dyrektor, Paweł Natkowski. Jak tłumaczył, nie było to możliwe ze względu na braki w sprzęcie dostarczonym do placówki. Szpital nie posiadał między innymi reduktorów tlenu.

Szpital tymczasowy powstał przy Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznego. Jego budowę sfinansował PKN Orlen, natomiast podmiotem koordynującym prace była firma Energa. Posiada on 192 miejsca dla chorych na COVID-19, w tym 20 łóżek dla osób wymagających intensywnej terapii.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c