Mazowieckie: Kolejny szpital likwiduje oddział covidowy!

Po uzyskaniu zgody Ministra Zdrowia, Szpital Świętej Trójcy w Płocku zdecydował się zamknąć swój oddział dla zakażonych koronawirusem pacjentów. Wszystko ze względu na bardzo małą ilość pacjentów w placówce. 

Fot. Shutterstock

Kolejna dobra informacja. Z powodu zmniejszającej się liczby zakażeń koronawirusem w kraju, kolejny szpital zdecydował się zamknąć oddział dla chorych na wirusa SARS-CoV-2. Szpital Świętej Trójcy z Płocku właśnie uzyskał zgodę Ministra Zdrowia na ten ruch.

Dziś rano na oddziale covidowym przebywało jeszcze 9 pacjentów. Wszystkich łóżek było 50. Całkowite wygaszenie oddziału ma zatem nastąpić w ciągu najbliższych kilku dni. Jak przekazał w oficjalnym komunikacie wiceprezes niepublicznego Płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej, placówka jeszcze w tym tygodniu planuje wznowić działalność oddziału internistycznego i pediatrycznego.

Decyzję o utworzeniu oddziału covidowego podjęto pod koniec marca. Jednak ze względu na braki m.in. w dostawach respiratorów, ostatecznie szpital zaczął przyjmować chorych w połowie kwietnia 2021 roku. Nie obyło się jednak bez kolejnych problemów. Przyjęcia pacjentów znów wstrzymano na jakiś czas pod koniec kwietnia z powodu przeciążenia instalacji tlenowej, wspomagającej leczenie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c