Mazowieckie: Kolejny szpital tymczasowy przepełniony!

Sytuacja pandemiczna w kraju jest coraz poważniejsza, coraz więcej osób wymaga hospitalizacji. Kolejne szpitale nie dysponują wolnymi łóżkami. Wśród niech jest między innymi siedlecki szpital tymczasowy. Chorzy są w ciężkim i bardzo ciężkim stanie. 

Fot. Shutterstock

Dziś odnotowano aż 90 procentowy wzrost przypadków zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w porównaniu w ubiegłym poniedziałkiem. Coraz trudniejsza sytuacja jest również w szpitalach, gdzie trafia coraz więcej chorych. Jak mówią lekarze, są to przede wszystkim osoby niezaszczepione. Również wpływ na to ma nowa odmiana wirusa Delta, która często wymaga niemal natychmiastowej hospitalizacje i zakażeni w szpitalach są w naprawdę ciężkich stanach.

Kończą się jednak dostępne miejsca w placówkach. Bardzo dużo chorych przebywa między innymi w Warszawie, głównej placówce covidowej na Mazowszu. Tam wciąż otwierane są kolejne moduły, powstał nawet specjalny kontener na zwłoki, ponieważ nie mieściły się one w szpitalnym prosektorium. Dramatyczna sytuacja jest też w siedleckim szpitalu tymczasowym, gdzie nie ma wolnych łóżek.

„Musimy odsyłać pacjentów, którzy trafiają do nas na przykład na SOR, a nie ma już dokąd, ponieważ nie ma w województwie ani mazowieckim, ani lubelskim wolnych łóżek dla pacjentów z COVID-19. Pacjenci, którzy wymagają hospitalizacji z innych przyczyn niż COVID-19 ale jednocześnie są zakażeni, są hospitalizowani w naszym szpitalu. Czyli np. pacjenci z połamaną nogą, którzy mają COVID-19 są hospitalizowani w naszym szpitalu w izolatkach.”

-tłumaczy w rozmowie z radiem RDC rzeczniczka Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego Barbara Jakubczyk. W niedzielę decyzją wojewody w szpitalu miejskim oddział wewnętrzny został przekształcony w covidowy i prawie od razu się cały zapełnił. Tylko wczoraj przyjęto tam 22 osoby, na 30 wszystkich miejsc.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c