Mazowieckie: Kolejny szpital tymczasowy z brakiem wolnych miejsc!

Sytuacja pandemiczna w kraju z dnia na dzień jest coraz poważniejsza. W wielu miejscach brakuje łóżek dla pacjentów zakażonych koronawirusem. W szpitalu tymczasowym w Radomiu pomimo dostępności łóżek, pacjenci nie mogą zostać przyjęci. Wszystko ze względu na niewystarczającą liczbę personelu medycznego. 

Fot. Shutterstock

Szpital tymczasowy w Radomiu powstał w Centrum Rehabilitacji Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Placówka przyjmuje zakażonych pacjentów zaledwie od minionej soboty, jednak nikogo więcej na tę chwilę przyjąć nie może.

Wszystko ze względu na braki kadrowe. Jak tłumaczy pełnomocnik Radomskiego Szpitala Specjalistycznego w wywiadzie dla radia RDC, zajęte są obecnie 62 łóżka. Wszystkich jest w sumie 80, ale ze względu na niedostępność wystarczającej liczby lekarzy, nie można wykorzystać wszystkich miejsc.

W związku z tym powołany został dziś specjalny Zespół r Radomskim Szpitalu Specjalistycznym, który oceni stan przebywających tam osób. Jeśli okaże się, że są w dobrym stanie, będą wypisywani do domów lub przenoszeni na inne oddziały i dzięki temu ustąpią miejsca bardziej potrzebującym hospitalizacji. Dodatkowo, na miejscu jeszcze nie ma łóżek z respiratorami. Mają one powstać dopiero w kwietniu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c