Mazowieckie: Kościół zakazał grania wybranych utworów na ślubach

W Płocku władze kościoła uznały, że piosenki grane podczas ślubów nie powinny wykraczać poza aspekt religijny. Zaplanowano też specjalne kursy dla wykonawców.

Fot. Pixabay

Każdy utwór, który nie jest pieśnią religijną, nie zagra podczas ślubu. I tak nie usłyszy się podczas ślubu między innymi „Hallelujah” , ” Serce Matki”, „All you need is love”, „Ave Maria” czy „Niech mówią, że to nie jest miłość”.

Również nie każdy będzie mógł na nim zaśpiewać. Władze kościoła zaplanowali specjalne szkolenia, które będą kończyć się przyznaniem zaświadczenia. Bez niego wykonawcy od przyszłego roku nie będą mogli zaśpiewać żadnego utworu.

„W ramach kursu będą prowadzone zajęcia wyjaśniające sens liturgii, przebieg i znaczenie liturgii sakramentu małżeństwa, zasady poprawnego doboru repertuaru na Mszę św. połączoną z udzieleniem sakramentu małżeństwa. Uczestnicy zapoznają się też z prawodawstwem liturgicznym oraz zaleceniami Biskupa Płockiego i Diecezjalnej Komisji Muzyki Kościelnej.”

-można przeczytać na stronie Parafii Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c