Mazowieckie: Miasto daje wolne pracownikom w dniu szczepienia

Na pomysł wolnego w dniu szczepienia wpadł prezydent Radomia. Tam, każdy pracownik urzędu, który zdecyduje się na przyjęcie szczepionki, będzie zwolniony z pracy.

Fot. Shutterstock

Pomimo, że od rozpoczęcia szczepień na koronawirusa niedługo minie już rok, wciąż wielu Polaków nie zdecydowało się zaszczepić. Politycy podczas każdej rozmowy w mediach zaznaczają jak istotne jest przyjęcie szczepionki. O szczepienia apelują również lekarze. Pojawiły się także wszelkiego rodzaju nagrody np. loteria szczepionkowa.

Teraz na pomysł wolnego dnia od pracy wpadł prezydent Radomia. Dzień wolny będzie obowiązywał w dniu szczepienia lub dzień po nim każdemu pracownikowi urzędu miejskiego w Radomiu. Jak tłumaczy, ma to zachęcić nieprzekonanych do zaszczepienia się.

Jednocześnie Radosław Witkowski zaapelował też do innych pracodawców, aby podejmowali podobne działania względem swoich pracowników. Jego zdaniem rosnąca liczba zakażeń wirusem SARS-CoV-2 to wciąż informacja, że nie wygraliśmy z pandemią, a póki co jednym sposobem walki  jest właśnie szczepienie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.