Mazowieckie: nie żyje dziecko z tragicznego wypadku w Myszyńcu. Ciężarówka zmiażdżyła samochód osobowy

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce prowadzi śledztwo w sprawie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w dniu 24 czerwca 2019 roku w miejscowości Myszyniec Stary z udziałem pojazdu ciężarowego marki Scania wraz z naczepą, pojazdu osobowego marki Citroen C4 oraz pojazdu ciężarowego marki DAF z naczepą marki Kongel.

W dniu 25 czerwca 2019 r., kierującemu pojazdem marki Scania wraz z naczepą, Wiesławowi P. (50l.) przestawiono zarzut umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym wynikających z prawa o ruchu drogowym, tj. niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, nie zachowanie wymaganej przepisami szczególnej ostrożności i bezpiecznego odstępu niezbędnego do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego pojazdu.

W wyniku naruszenia opisanych zasad, kierowca najechał na poprzedzający go, a stojący pojazd marki Citroen C4 i doprowadził do jego wciśnięcia w naczepę marki Kongel pojazdu ciężarowego marki DAF, stojącego przed pojazdem marki CITROEN C4. Na skutek wciśnięcia pojazdu osobowego doszło do zgonu na miejscu kierującej pojazdem Doroty D. (49l.) oraz pasażerki Reginy D. (80l.). Podróżujące razem z kobietami dziecko, 9-letni Alec D. doznało ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i zostało przetransportowane helikopterem do szpitala w Olsztynie. W nocy z 25/26 czerwca 2019r. Alec D. zmarł w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. Na dzień 28 czerwca 2019 roku zaplanowana jest sekcja zwłok.

Podczas przesłuchania podejrzany Wiesław P. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia. W dniu 26 czerwca 2019 roku Sąd Rejonowy w Ostrołęce na wniosek Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Elżbieta Edyta Łukasiewicz
Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.