Mazowieckie: Oddział psychiatryczny przekształcony w oddział covidowy

W Przasnyszu oddział psychiatryczny zostanie przekształcony w oddział covidowy. Wszystko ze względu na coraz większą liczbę zakażeń i osób, które wymagają hospitalizacji.

Fot. Shutterstock

W Przasnyszu oddział psychiatryczny w Szpitalu im. dr. Wojciecha Oczko zostanie przekształcony w oddział dla zakażonych koronawirusem. Co istotne, będzie dostępny wyłącznie dla osób z zaburzeniami psychicznymi, u których potwierdzono COVID-19.

Oddział posiadać ma 30 łóżek dla zakażonych wirusem SARS-CoV-2, w tym dwa respiratorowe. Pozostali pacjenci zmagający się z chorobami psychicznymi, będą odsyłani do innych szpitali, dedykowanych pacjentom psychiatrycznym.

Obecnie szpitale, które przeznaczone są dla osób zakażonych znajdują się w Siedlcach i Radomiu oraz główny, w Warszawie. Również niedawno ogłoszono otwarcie kolejnej placówki w województwie mazowieckim, znajdującej się w Ostrołęce.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c