Mazowieckie: Ogłoszono alarm powodziowy!

W gminie Mokobody ogłoszono alarm powodziowy. Wszystko przez podniesienie się poziomu rzeki Liwiec do stanu alarmowego, który wyniósł 270 centymetrów. 

Fot. Warszawa w Pigułce

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy, że nie tylko Wisła przekracza w wielu miejscach stan alarmowy, ale również problem dotyczy innych rzek w województwie mazowieckim. I tak dziś ogłoszono alarm powodziowy w powiecie siedleckim, dla gminy Mokobody.

Tam samorząd podjął taką decyzję ze względu na to, że rzeka Liwiec osiągnęła stan alarmowy, czyli poziom powyżej 270 centymetrów. Najtrudniejszą sytuację mają mieszkańcy miejscowości Zaliwie-Piegawki. Tam znajduje się wodowskaz. Rzeka wylała już w okolicy domów i budynków inwentarskich.

W związku z tym gmina przygotowuje się do ewentualnego zabezpieczenia obiektów. Cały czas kontrolowany jest poziom rzeki Liwiec. Jeśli przekroczy ona trzy metry, pojawi się poważne zagrożenie dla budynków znajdujących się w pobliżu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c