Mazowieckie: Pierwsza szkoła przechodzi na nauczanie zdalne po wykryciu zakażenia COVID-19!

Dopiero co rok szkolny się zaczął, a już pojawił się pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w placówce oświaty. W Radomiu w jednej ze szkół zakażony był pracownik. Wprowadzono nauczanie zdalne.

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce

W środę rozpoczął się nowy rok szkolny. Dzieci chętnie wróciły do szkół, głównie dlatego, że ostatni rok w większości spędziły w domu, na nauczaniu zdalnym. Nie każda placówka mogła się jednak cieszyć powrotem do szkoły.

Jak informuje radio RDC, pierwszy przypadek zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w tym roku szkolnym wykryto w Zespole Szkół Ekonomicznych w Radomiu, przy ulicy Wernera. Zakażony jest jeden z nauczycieli. W związku z tym uczniowie będą zmuszeni do powrotu do nauki z domu. Do placówki wrócą 9 września.

Jak jednak zapewniał kilka dni temu minister zdrowia Adam Niedzielski, rząd nie planuje przez najbliższy miesiąc lub dwa wprowadzać w całej Polsce nauki zdalnej. Podkreśla, że teraz większość populacji jest zaszczepiona, a więc nawet pomimo wysokiej liczby zakażonych, nie powinno być problemów z nauką stacjonarną.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c