Mazowieckie: Pierwsze tak duże ognisko ptasiej grypy!

W okolicy Płocka właśnie wykryto duże ognisko wirusa ptasiej grypy na jednej z farm indyków. Sytuacja jest bardzo poważna. Zakażonego drobiu jest około 60 tysięcy sztuk.

Fot. Warszawa w Pigułce

Ptasia grypa na Mazowszu to poważny problem, z którym województwo zmaga się już od pewnego czasu. Teraz wykryto pierwsze tak duże ognisko choroby w okolicach Płocka. Jak informuje Wojewódzki Mazowiecki Lekarz Weterynarii, pojawiło się na jednej z farm indyków.

Sytuacja jest bardzo poważna. Zakażonego drobiu jest az 60 tysięcy sztuk. Indyki są w rożnym wieku, od zaledwie czterech do dziesięciu tygodni życia. Problem przede wszystkim dotyczy utylizacji, trwają w tej chwili działania w tej kwestii.

Na Mazowszu nie ma jednego miejsca, gdzie drób mógłby być wywożony, ponieważ nie ma na to zgody mieszkańców. Wywiezienie zakażonego mięsa zajmuje więc dużo więcej czasu. W całym województwie jest już potwierdzonych ponad 100 ognisk wirusa. Najwiecej z nich, bo ponad 70, dotyczy powiatu żuromińskiego.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c