Mazowieckie: Ponad 20 pojemników z nieznaną substancją chemiczną!

Ponad 20 zbiorników po około tysiąc litrów pojemności znaleziono w gminie Staroźreby, w okolicach Płocka. W środku jest nieznana jeszcze substancja chemiczna niewiadomego pochodzenia. Policja zabezpieczyła teren. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Do niezwykłego znaleziska doszło w gminie Staroźreby niedaleko Płocka. Właściciel jednak z zalesionych w okolicy działek odkrył ponad 20 zbiorników po około tysiąc litrów pojemności, które wypełnione są nieustaloną substancją chemiczną niewiadomego pochodzenia.

Mężczyzna zgłosił sprawę na policję, która przyjechała na miejsce zdarzenia wraz ze specjalną grupą chemiczną Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku. Na tę chwilę nie wiadomo co jest w pojemnikach. Teren jest zabezpieczony, a substancje poddano analizom. Nie stwierdzono póki co, aby była to substancja toksyczna lub wybuchowa.

Na miejscu nie stwierdzono też wycieku substancji ze zbiorników. Policja powiadomiła jednak Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska . W najbliższym czasie zebrane w sprawie materiały zostaną przekazane płockiej Prokuraturze Rejonowej, która od kilku miesięcy prowadzi śledztwo, dotyczące nielegalnych składowisk odpadów na terenie tego powiatu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c