Mazowieckie: Powstaje Powiatowe Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne!

Osoby niepełnosprawne z powiatu mławskiego już wkrótce będą mogły skorzystać z opieki dziennej. W Mławie powstaje Powiatowe Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne. Budynek ma być gotowy do użytku do końca listopada. 

Fot. Pixabay

Jak dowidziało się RDC Powiatowe Centrum Opiekuńczo- Mieszkalne powstaje właśnie w Mławie. To tam osoby niepełnosprawne będą mogły skorzystać z opieki dziennej. Również na miejscu prowadzona będzie opieka wytchnieniowa dla ich opiekunów.

Budynek ma zostać oddany do użytkowania do końca listopada. Dostępne będą dla niepełnisprawnych również tereny wokół budynku, na których znajdzie się między innymi plac manewrowy. Na początku przyszłego roku ma zostać również zainstalowana pompa ciepła i fotowoltaika.

W placówce będzie miejsce dla 20 osób niepełnosprawnych na pobyt dzienny oraz dwóch wymagających stałej opieki. Koszt budowy centrum to prawie 3 miliony złotych. Cała inwestycja jest finansowana przez Fundusz Solidarnościowy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c