Mazowieckie: Pracownicy oddziału zakaźnego i ordynator chirurgii z koronawirusem

Zakażenie koronawirusem potwierdzono wśród lekarzy oddziału zakaźnego w Kozienicach. Pacjenci zostali przewiezieni do innych placówek lub wypisani do domów. 

Fot. Shutterstock

W Szpitalu Powiatowym w Kozienicach potwierdzono pozytywny wynik testu na koronawirusa u 4 lekarzy oddziału zakaźnego. Placówka szuka lekarzy na zastępstwo, którzy będą w stanie pełnić dyżury. Jeśli się uda ich znaleźć, oddział powinien w poniedziałek wrócić do przyjmowania nowych pacjentów z COVID-19.

Część pacjentów, którzy nie wymagali dalszej hospitalizacji zostali wypisani ze szpitala i skierowani na izolację domową, inni natomiast zostali przewiezieni do placówki w Przysusze, która niedawno została przekształcona w szpital dla pacjentów z wirusem SARS-CoV-2.  Na oddziale w Kozienicach zostały dwie osoby, które oddychają przy pomocy respiratorów.

Dodatkowo, jak informuje Onet, koronawirusem zaraził się również ordynator chirurgii w tym samym szpitalu, który miał kontakt z nosicielem wirusa z oddziału zakaźnego. Wykonano już testy osobom, które miały z nim kontakt. Na oddziale chirurgii wstrzymano przyjmowanie pacjentów.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c