Mazowieckie: próbował zamordować byłego prezydenta. Nie stanie przed sądem?

Do Sądu Okręgowego w Siedlcach trafił wniosek o umorzenie śledztwa wobec Dejana S. Mężczyzna usiłował zabić byłego prezydenta Siedlec, Wojciecha Kudelskiego.

Fot. Shutterstock

Zgodnie z prawem za czyn zabroniony nie może odpowiadać osoba, która w momencie jego popełnienia była całkowicie niepoczytalna. W ocenie biegłych tak właśnie było w tym przypadku.

Dlatego prokuratura skierowała wniosek do sądu o umorzenie postępowania. To jednak nie wszystko, bo biegli stwierdzili, że „zachodzi wysokie prawdopodobieństwo, iż podejrzany popełni ponownie czyn zabroniony o znacznej społecznej szkodliwości”.

Dlatego jednocześnie prokuratura wnioskuje o umieszczenie podejrzanego w zakładzie psychiatrycznym i przedłużenie tymczasowego aresztu.

Do ataku na byłego prezydenta Siedlec, a obecnego radnego sejmiku wojewódzkiego, doszło 1 kwietnia przed godziną 8. Napastnik zadał cios nożem w okolice nadbrzusza powodując ranę o głębokości około 15 centymetrów. Samorządowiec przeszedł operację i 7 kwietnia wyszedł ze szpitala.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.