Mazowieckie: Sinice w kolejnych kąpieliskach!

W województwie mazowieckim coraz więcej odnotowuje się kąpielisk, w których pojawiają się sinice. Poza Jeziorkiem Czerniakowskim, bakterie występują jeszcze w trzech miejscach. 

Upał póki co nie odpuszcza. Mieszkańcy, aby się schłodzić, chętnie korzystają z wszelkich kąpielisk. Niestety, wraz z ludzmi, pojawiają się również sinice. Już w tym tygodniu informowaliśmy o bakteriach w  Jeziorku Czerniakowskim w Warszawie. Ale są już kolejne przypadki.

Potwierdzono pojawienie się sinic w Zalewie Nowomiejskim w Nowym Mieście koło Płońska i dwa kąpieliska w Płocku: Soczewkę i Patelnię. Z każdego z tych miejsc pobrano próbki, kąpieliska zostały zamknięte. Najwcześniej mogą zostać otwarte po weekendzie.

Stan wód w województwie można na bieżąco kontrolować w specjalnym serwisie kąpieliskowym. Należy jednak pamiętać, w miejscach, gdzie pojawiają się sinice, pod żadnym pozorem nie można wchodzić do wody. Szczególnie chodzi o osoby, które mają zmniejszoną odporność, czyli seniorów i dzieci.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.