Mazowieckie: Sukces lekarzy! Usunęli nowotwór za pomocą robota!

To niewątpliwie pierwsza tego typu operacja. W Siedleckim Centrum Onkologii lekarze przy wykorzystaniu robota daVinci usunęli u pacjenta nowotwór ostatniego odcinka jelita grubego. 

Fot. Pixabay

W Siedleckim Centrum Onkologii robot daVinci funkcjonuje od końca 2019 roku. Do tej pory wykorzystano go przy około 130 zabiegach. Placówka jest czwartym ośrodkiem w kraju, który realizuje operacje kolorektalne.

Teraz robota wykorzystano przy usunięciu nowotworu ostatniego odcinka jelita grubego i była to pierwsza tego typu operacja w placówce. W sumie trwała około sześciu godzin. Jak się okazało, zabieg był na tyle udany, że już następnego dnia pacjent czuł się na tyle dobrze, że mógł samodzielnie chodzić.

Jak tłumaczy w rozmowie z RDC ordynator chirurgii onkologicznej w placówce, jest to supernowoczesna technika, pozwalająca na szybkie zdrowienia pacjenta. Dodał, że przede wszystkim precyzja związana z tą techniką jest ogromna i to dzięki temu udało się z powodzeniem odbyć operacje. To ogromny sukces dla lekarzy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c