Mazowieckie: Szpital tymczasowy wraca do działalności jako placówka pełnoprofilowa!

Szpital Specjalistyczny w Radomiu wraca do funkcjonowania jako placówka pełnoprofilowa. Od 17 maja zmniejszy się tam liczba łóżek dla pacjentów covidowych. Jest zgoda wojewody w tej kwestii. 

Fot. Shutterstock

Szpital Specjalistyczny w Radomiu, wokół którego w ostatnim czasie jest dość głośno, zmienia się ponownie na placówkę pełnoprofilową. Od poniedziałku 17 maja zmniejszy się tam liczba łóżek dla osób zakażonych koronawirusem. Wszystko ze względu na spadającą liczbę przypadków COVID-19 i potrzebę wznowienia również innych oddziałów.

Kilka dni temu szpital wraz z prezydentem Radomia zwrócił się do wojewody mazowieckiego z prośbą o zgodę na taki ruch. Jak dziś przekazał pełnomocnik ministra zdrowia, Konstanty Radziwiłł właśnie wyraził na to zgodę. Oznacza to, że wrócą takie oddziały jak anestezjologia i intensywna terapia, neurologia, urologia, chirurgia, chirurgia ogólna, chirurgia naczyniowa i ortopedia urazowa.

Natomiast dla pacjentów chorych na koronawirusa miałoby pozostać 126 łóżek. 100 z nich w szpitalu tymczasowym, w tym 20 na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii, a 26 łóżek na oddziale obserwacyjno-zakaźnym. Dodatkowo na czterech innych oddziałach zostałoby wydzielonych po 5 miejsc dla osób z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c