Mazowieckie: Szpital wstrzymuje przyjęcia na oddziale neurologicznym!

W Powiatowym Szpitalu w Kozienicach wstrzymane od dziś zostały przyjęcia na oddział neurologiczny. Jak się okazuje, powodem są braki kadrowe. 

Fot. Shutterstock

Jak informuje radio RDC, od dziś na oddziale neurologicznym wstrzymane zostały przyjęcia nowych pacjentów. Obecnie przebywa tam 15 pacjentów, którzy w ciągu najbliższych 2 tygodni powinni zostać wypisani. Jeśli tak się nie stanie, będą musieli zostać przetransportowani do innych placówek.

Powodem wstrzymania przyjęć jest brak personelu medycznego. Dyrektor szpitala w rozmowie z radiem przekazał, że w ostatnim czasie lekarze złożyli wypowiedzenia, a nie ma ich kim zastąpić.

Przyszłość funkcjonowania oddziału stoi teraz pod znakiem zapytania. Okazuje się jednak, że to nie jedyne miejsce na Mazowszu, gdzie pojawiły się braki kadrowe. Trudna sytuacja jest również w Wojewódzkim Szpitalu w Płocku, gdzie ponad 20 lekarzy złożyło w ostatnim czasie wypowiedzenia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c