Mazowieckie: zebrała ponad 370 tys. zł na leczenie nowotworu, którego nie miała

41-letnia siedlczanka oszukała internautów twierdząc, że jest chora na nowotwór i wyłudziła ponad 370 tys. zł. Sąd aresztował ją na trzy miesiące. Grozi jej nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Fot. Pixabay

Do siedleckich organów ścigania wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa oszustwa, w sprawie publicznej zbiórki pieniędzy, zorganizowanej na finansowanie leczenia nowotworowego 41-letniej kobiety. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach od razu zajęli się sprawdzaniem sprawy. Szybko okazało się, że powód prowadzonej zbiórki pieniędzy jest fikcją. Siedlczanka została zatrzymana.

Wczoraj w Prokuraturze Rejonowej w Siedlcach kobieta usłyszała zarzuty. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że w ciągu dwóch lat kobieta zdołała zebrać kwotę ponad 370 tys zł. Jaka dokładnie jest to suma będzie można stwierdzić, po dokładnym przeanalizowaniu wpływów na jej konto oraz ustaleniu wszystkich zbiórek oraz imprez sportowych, które odbyły się w Siedlcach, a miały na celu zbieranie środków finansowych na leczenie dla kobiety. Przed prowadzącymi śledztwo niełatwe zadanie dotarcia do darczyńców, a może to być nawet ponad 6 tys osób.

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Siedlcach zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Kobiecie grozi nawet do 15 lat więzienia.

Autor: kom. Agnieszka Świerczewska


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.