Mazowsze będzie mieć więcej radarów. Wiadomo, gdzie się pojawią

Już wkrótce na Mazowszu pojawi się więcej odcinkowych pomiarów prędkości. Główny Inspektorat Transportu Drogowego poinformował, że ogłosił przetarg na dostawę i montaż niemal 40 urządzeń w całej Polsce.

Fot. Łukasz / Warszawa Pigułce

Jak przekazał Główny Inspektorat Transportu Drogowego na Twitterze, właśnie ogłoszono przetarg na dostawę i montaż aż 39 odcinkowych pomiarów prędkości. Lokalizacje zostały wytypowane po analizie bezpieczeństwa ruchu drugiego przeprowadzonej przez Instytut Transportu Samochodowego.

Urządzenia zlokalizowane mają być w calej Polsce. Część z nich pojawi się na Mazowszu. Wiadomo, gdzie najprawdopodobniej będą zlokalizowane. W województwie mazowieckim będą to między innymi Otrębusy, a także odcinki między Natolinem, Chrzanowem Dużym i Grodziskiem Mazowieckim. Pojawią się też na obwodnicach Mszczonowa i Białobrzegów.

Lista ta nie jest jednak ostateczna. Dokładnie informacje będą znane jak pojawi się wykonawca. Będzie on musiał też przeprowadzić ponowne analizy i ocenić, czy nie ma przeszkód chociażby technicznych, aby te urządzenia mogły tam powstać.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c