Mazowsze: COVID-19 w szpitalu

W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Ostrołęce potwierdzono wykrycie zakażeń koronawirusem na bloku operacyjnym. Część osób zostało skierowanych na kwarantannę.

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce

Dyrektor szpitala w Ostrołęce, w wywiadzie dla RDC, potwierdził zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u 4 pracowników bloku operacyjnego. Część instrumentariuszek jest skierowana na kwarantannę domową.

Jak dodaje dyrektor Paweł Natkowski, operacje są wykonywane tylko w sytuacjach zagrożenia życia pacjentów. Wśród nich są zabiegi onkologiczne. Pozostałe zostaną przesunięte na inny termin. W placówce wszystkie wolne miejsca dla chorych na COVID-19 są zajęte. W sumie jest to 49 łóżek. Dlatego szpital zdecydował o przekształceniu kolejnego oddziału w zakaźny. Jest nim oddział płucny.

Wciąż nie ubywa nowych przypadków zakażeń, dziś ponownie liczba chorych wzrosła o prawie 8 tysięcy. Tylko w województwie mazowieckim było ich 911.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c