Mazowsze: kompletnie pijany kierowca prowadził 40-tonową ciężarówkę

Dzięki anonimowemu zgłoszeniu i szybkiej reakcji policjantów doszło do zatrzymania kierowcy ciężarowego dafa, który wsiadł za kierownicę będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał 2 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

W czwartek rano dyżurny zwoleńskiej policji otrzymał informację od anonimowej osoby, o kierowcy ciężarowego dafa wraz z naczepą poruszającego się drogą krajową nr 12. Zgłaszający podejrzewała, że kierujący jadący w kierunku Zwolenia może być pod wpływem alkoholu.

Informację szybko potwierdzili policjanci, którzy zatrzymali w Zwoleniu na ul. Aleja Jana Pawła II pojazd. Jak się okazało, kierujący blisko 40-tonową ciężarówką 61-letni mieszkaniec pow. opatowskiego miał 2 promile alkoholu w organizmie. Kierowca jechał z Litwy miał do przejechania jeszcze 200 km, a na drodze było ślisko i panował bardzo duży ruch. Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy a za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna i kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Coraz częściej w działaniach wymierzonych przeciwko pijanym kierowcom funkcjonariusze są wspierani przez obywateli, którzy anonimowo informują policję o podejrzeniu pijanego kierowcy. Właśnie dzięki takiemu zgłoszeniu, być może, nie doszło do tragedii. Policjanci przypominają, że brak reakcji na pijanych kierowców może kosztować kogoś życie.

Autor: asp. Krzysztof Gregorczyk

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]