Mazowsze: Koronawirus w szkole. Część uczniów na zdalnym nauczaniu

W Szkole Podstawowej numer 26 w Radomiu potwierdzono zakażenie koronawirusem. Do 23 października część uczniów będzie uczyła się zdalnie.

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce

Zakażenie wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono u 6 nauczycielu placówki mieszczącej się przy ulicy Wośnickiej 125.  W rozmowie z echodnia.eu dyrektorka potwierdziła obecność wirusa w szkole. Początkowo wykryto go u jednej nauczycielki, jeszcze w ubiegłym tygodniu. W piątek doszły kolejne zakażone osoby.

Decyzją sanepidu i organu prowadzącego klasy od 4 do 8 będą kontynuować naukę zdalnie. W sumie jest to 10 klas, czyli prawie 60% wszystkich uczniów. Zajęcia online potrwają do końca tego tygodnia, czyli do 23 października.

Klasy 1-3 na zajęcia przychodzą bez zmian. W związku z tym, że w szkole znajdują się również dwa oddziały przedszkolne, a wśród chorych na COVID-19 jest jedna z nauczycielek przedszkola, najmłodsi uczniowie zostali połączeni w jedną grupę.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c