Mazowsze: Młody kierowca najechał na tył osobówki, którą wybił na czołówkę z ciężarówką. Jedna osoba zginęła, druga ciężko ranna

W dn. 03.08.2021r. ok. godz.: 13:40 w m. Babiec Piaseczny na drodze wojewódzkiej nr 541 doszło do wypadku drogowego, w wyniku którego śmierć na miejscu poniósł 50 letni mieszkaniec powiatu sierpeckiego, a podróżująca wspólnie z nim 49-letnia kobieta, w stanie ciężkim została przetransportowana przez śmigłowiec pogotowia ratunkowego do szpitala w Płocku. Bliższe okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniali policjanci Komendy Powiatowej policji w Sierpcu pod nadzorem sierpeckiej Prokuratury Rejonowej.

Fot. KPP w Sierpcu

Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi DW 541 poza obszarem zabudowanym podczas korzystnych warunków atmosferycznych.

 Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 23-letni mieszkaniec powiatu mławskiego kierujący samochodem osobowym marki Peugeot Partner, poruszając się w kierunku Rościszewa w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków drogowych najechał na jadący przed nim samochód osobowy m-ki Toyota Yaris, którym kierował 50 letni mieszkaniec powiatu sierpeckiego.

W wyniku zderzenia samochód m-ki Toyota został zepchnięty na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z samochodem ciężarowym m-ki Volvo, którym kierował 35 letni mieszkaniec powiatu żuromińskiego, który poruszał się w kierunku Sierpca.

Na miejscu śmierć poniósł kierujący samochodem m-ki Toyota, a podróżująca wspólnie z nim 49-letnia kobieta, w stanie ciężkim została przetransportowana przez śmigłowiec pogotowia ratunkowego do szpitala w Płocku. (Kierowca Peugeota i kierowca Volvo byli trzeźwi)

Bliższe okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniali policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu pod nadzorem sierpeckiej Prokuratury Rejonowej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c