Mazowsze: Muzeum kończy swoją działalność! Było pierwsze i jedyne takie w Polsce!

Muzeum Polskich Rowerów w Radomiu kończy swoją działalność. Było to pierwsze i jedyne tego typu miejsce. Wydano specjalne oświadczenie w mediach społecznościowych. 

Fot. Warszawa w Pigułce

W Radomiu zamyka się pierwsze i jedyne w Polsce Muzeum Polskich Rowerów. Miejsce oficjalnie kończy swoją działalność w dniu jutrzejszym, o czym poinformowało w mediach społecznościowych. Wiadomość spotkała się z dużym smutkiem miłośników jednośladów.

„Muzeum Polskich Rowerów kończy swoją stacjonarną działalność. Po dwóch latach w aktualnym urokliwym lokalu, roku w lokalu na placu Konstytucji 3 Maja i roku w formie projektu Mobilnego Muzeum Rowerów lada dzień znikniemy z mapy atrakcji miasta Radomia. Czy muzeum zniknie na zawsze, czy tylko na chwilę tego niestety nie wiemy. Możemy mieć tylko nadzieję, że ogrom pracy, energii i pasji dzięki której powstało nie pójdzie na marne i w niedalekiej przyszłości odrodzi się z jeszcze większą siłą.”
-napisano w oświadczeniu.

Chociaż nie jest napisane wprost, jaki był powód tej decyzji, pojawiają się nieoficjalne informacje, że chodzi o brak zaangażowania w przedsięwzięcie dyrekcji Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu, do której należy Muzeum Polskich Rowerów.

Muzeum Polskich Rowerów powstało zaledwie dwa lata temu, w 2019 roku. Pierwsza wystawa nawiązywała do 90 rocznicy rozpoczęcia produkcji rowerów w radomskiej Fabryce Broni, której jednoślady trafiały nie tylko do polskiej armii, ale również między innymi do Chin. Pozostałe jednoślady pochodziły głównie z prywatnych kolekcji, przede wszystkim członków Radomskiego Towarzystwa Retrocyklistów.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c