Mazowsze: Pijany wjechał w 10 zaparkowanych aut przy drodze. Miał 2,5 promila alkoholu

Ponad 2,5 promila alkoholu stwierdzono w organizmie kierowcy mercedesa, który uderzył w 10 zaparkowanych przy drodze samochodów. Na szczęście ucierpiały jedynie pojazdy.

Fot. KPP w Żyrardowie

Do kolizji doszło wczoraj, kilka minut po godz. 9, na drodze serwisowej w Radziejowicach – Parcel (pow. żyrardowski).  Jadący, w kierunku Mszczonowa, 52-latek tracąc panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze uderzając w zaparkowane samochody. Po uszkodzeniu 10 pojazdów, kierujący mercedesem próbował odjechać z miejsca zdarzenia, na szczęście świadkowie kolizji udaremnili mu to. Wezwani na miejsce policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

52-latek został zatrzymany. Mężczyzna po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Grozi mu nie tylko odpowiedzialność za spowodowanie kolizji, ale także utrata prawa jazdy za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości.

PAMIĘTAJMY!! Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Picie alkoholu, a następnie wsiadanie „za kółko” stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol:

  • zmniejsza szybkość reakcji
  • ogranicza pole widzenia
  • powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,
  • powoduje błędną ocenę własnych możliwości,
  • znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,
  • powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.

Tak niewiele trzeba, aby doszło do tragedii. Jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c