Mazowsze: Tysiące mieszkańców bez dostępu do wody. Problem z usunięciem awarii

Do poważnej usterki doszło w miejscowości Kamionna, w gminie Łochów. Prawie trzy tysiące mieszkańców jest w tej chwili bez wody. Jest duży problem z usunięciem usterki. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Dziś doszło do poważnej awarii głównego wodociągu w miejscowości Kamionna. W związku z tym prawie trzy tysiące mieszkańców gminy Łochów w powiecie węgrowskim jest bez dostępu do wody. Chodzi o miejscowości: Kamienna, Laski, Twarogi, Kalinowiec, Wólka Paplińska i Jasiorówka.

Na miejscu pracuje Zakład Gospodarki Komunalnej, który stara się przywrócić wodę przynajmniej do części gospodarstw. Aktualnie ZDK próbuje poodcinać zasuwy, aby móc puścić wodę do pozostałych miejscowości, a wyłączyć jak najmniejszy odcinek.

Prace nad całkowitym usunięciem awarii mogą jednak zakończyć się dopiero jutro, około godziny 11:00. W tej chwili nic więcej nie można zrobić, ponieważ teren jest tak nawodniony, że maszyna, której trzeba użyć, wciąż zapada się.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c