Mazowsze: uciekał przed policją wpław przez rzekę. Policjanci musieli go ratować

Policjanci kozienickiej komendy zatrzymali 39-latka, który ukradł kable telekomunikacyjne. Kilka godzin później zatrzymali kolejnego mężczyznę, który pomagał mu w tym procederze. Jeden z mężczyzn został zatrzymany, po tym, jak pokonał rzekę Radomkę wpław.

Fot. I, Hiuppo, CC BY 2.5 / Wikipedia

W ubiegłą sobotę dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach otrzymał informację, że w jednej z miejscowości na terenie gminy Kozienice dwóch mężczyzn kradnie linie telekomunikacyjne. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się nie miejsce zgłoszenia interwencji, gdzie na ich widok mężczyźni zaczęli uciekać.

Jeden z nich wskoczył do rzeki Radomki, przedostając się na drugą stronę. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę na drugim brzegu rzeki. Z uwagi na fakt, iż mężczyzna był mokry i wyziębiony policjanci udzielili mu pomocy przedmedycznej, a następnie doprowadzili do kozienickiej komendy. Kilka godzin później funkcjonariusze zatrzymali drugiego mężczyznę, który brał udział w tym procederze. Był to 28-latek z powiatu kozienickiego. Policjanci u 39-latka z Kozienic znaleźli narkotyki. Prowadzący dalsze postępowanie w sprawie kryminalni ustalili, że kilka miesięcy wcześniej mężczyzna ukradł rower.

Za popełnione przestępstwa mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 8.

Autor: asp. Ilona Tarczyńska


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c