mBank ostrzega klientów: uważajcie na BLIK-oszustwa!

mBank poinformował za pośrednictwem strony internetowej, a także kanału w mediach społecznościowych, o nowym oszustwie z BLIKiem w tle.

fot. mBank

Oszustwo, do którego wykorzystywana jest metoda BLIK, polega na podszywaniu się pod znajomych bądź nawet pracowników banku.

Pierwszy sposób polega na przejęciu przez oszustów naszego konta na portalu społecznościowym, np. Facebooku i wysłaniu do naszych znajomych wiadomości z prośbą o pożyczkę. W zakamuflowanej treści najczęściej można spotkać wzmiankę o konieczności opłaty zaległych rachunków. W momencie, gdy przekażemy rzekomemu znajomemu numer blik, oszust w kilka minut wypłaci środki z bankomatu.

Drugi sposób oszustwa polega na podszywaniu się pod pracownika banku. Oszuści dzwonią pod wybrany numer, informując, że zostało zablokowany przelew wychodzący z naszego rachunku i prosząc o zainstalowanie aplikacji, dzięki której środki z naszego konta nie przepadną. Link wysyłany jest SMSem, jeśli damy się nabrać, wówczas nasze dane trafią w niepowołane ręce.

mBank przypomina, że żaden z pracowników nigdy nie prosi o instalację aplikacji, którą możemy pobrać z sms-owego linka. Ponadto, rozmawiając z pracownikiem infolinii, zawsze można zweryfikować jego tożsamość, na wypadek jakichkolwiek wątpliwości.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c